miercuri, 7 octombrie 2009

Vid.

Sec. Totul mi se pare arid,nesemnificativ. Vreau sa treaca timpul mai repede. Vreau sa fie bine. Vreau...multe,poate prea multe. Ma simt inchisa intr-o incapere fara fereastra,lumina,soare,fara aer...simt ca ma sufoc.
Ma simt incatusata. As vrea sa imi recapat fericirea,dar nu stiu cum,si totul pare himeric. Nu stiu exact care e solutia la aceasta stare in care ma scufund. Poate ar trebuie sa innot,dar nu stiu sa fac asta. Sunt inconjurata de regrete,temeri si dorinte,nici nu stiu de unde sa incep cu rezolvarea lor. Ma confrunt cu lipsa interesului fata de orice activitate[exceptiile se stiu]. Am un chef nebun de nimic. Daaa,in ultima vreme nimicul a inceput sa capete un contur tot mai frumos pentru mine...
Ma simt obosita, fizic si psihic. Dar,se pare ca nu sunt singura care trece prin zile mai "dificile". Oare e ceva in aer sau?
Azi a plouat,m-a bucurat asta. O ploaie marunta de toamna e doar o parte din tot ce am nevoie ca sa reusesc sa zambesc. Lipsurile intregului se simt puternic,iar zambetul meu e timid.
Sper ca totul sa fie bine. Ma incapatanez sa cred asta. Dar cine imi confirma?


ps:Azi se asculta Trooper,pentru ca asta am facut eu aproape intreaga zi.


MusicPlaylist
MySpace Playlist at MixPod.com

2 comentarii:

Anonim spunea...

e clar ceva in aer..

Unknown spunea...

Se va rezolva totul,chiar daca suna prostesc ceea ce spun,dar eu asa cred.:D