
Toamna se face tot mai simtita,
Transfigurand furtuna din suflet in fapte.
Vantul danseaza brutal picaturile de ploaie,
Acestea cazand obosite pe pamantul rece.
E frig! Ce ger!
Carnalul din tine ingheata!
Dar vai,Acum esti doar o entitate...
...
Timpul a-mbatranit,sarmanul,
Pendulele ceasului ticaie greu.
Cazi ostenit pe patul de piatra,
Iar inima-ti bate tot mai lent,
Adormi-ntr-un final visand
Zorii unei zile noi.
Totul e bine.






3 comentarii:
Ai talent; continua sa exersezi. ;)
cat de frumoasa e poezia,sincer.felicitari!
Multumesc:">
Trimiteți un comentariu