Scumpa prietena,
Vreau sa iti spun ca imi lipsesti. Fiecare zi e o monotona non-culoare de cand tu nu mai faci parte din ea. Imi este dor de rasul tau atat de molipsitor. Imi lipsesti tu. Ma doare ca in ultima vreme vorbim foarte putin si rar,dar asta nu depinde de noi din pacate,nu in totalitate.
Am auzit ca in ultima vreme nici tu nu o duci bine. Suntem oare acelasi suflet in doua trupuri?pentru ca eu trec aproape prin aceeasi perioada. Se datoreaza oare lipsei noastre de contact? Eu tind sa cred ca DA, intr-o minuscula masura. Sunt aproape sigura ca daca am sta,macar o zi impreuna,ne-am simti mult mai bine.
Iti amintesti de ziua in care ne-am intalnit din intamplare,tu erai cu niste prietene, eu cu o colega. Tu ai baut bere,iar atunci savurai o cafea. Eu mi-am luat o inghetata de cafea. [Dragut,nu?] Ne-am salutat,am vorbit putin,iar la sfarsit m-ai muscat de obraz. Afurisito! Ca dupa,mai tarziu,sa ne intalnim din nou,si in final sa ramanem doar noi doua. Iti amintesti ca te-am facut sa razi in asa hal,incat aproape te-ai pisat pe tine:)) Amanunte picante? Poate nu trebuiau divulgate,dar te pastrez anonima. Te regasesti tu singura.

Iti amintesti de ziua,locul in care ne-am cunoscut? Banuiesc ca da. [Stim noi de ce] Cred ca am sa iti repet asta toata viata noastra:)) Dar iti amintesti ca din prima zi ti-am spus ca esti ca sora mea? Si nu m-am inselat. Si tare mandra ma mai simt ca te-am cunoscut. Sau iti amintesti de toate chestiile pe care le-am facut acolo:))? Si ca dupa ce am plecat,eu tot te cautam,iar tu te intrebai "Ce dracu vrea asta de la mine,de ma tot cauta,de ma tine minte?". Si apoi vara minunata petrecuta anul trecut? De prima zi in care ne-am intalnit in vara respectiva? De pisica aia afurisita care mi-a sarit din brate cand vroiam sa fac poza? Dar de expresia ta uimita fata de infatisarea mea. Schimbarea a fost cam hard,nu? Sau de ziua in care ti-am facut cunostinta cu viitoarea ta colega? De vara asta?De ziua ei,de ziua mea,de ziua ta? De ziua reintoarcerii?
Iti multumesc pentru toate datile in care mi-ai fost alaturi. Pentru toate sfaturile date. Pentru toate confesiunile facute. Pentru tot. Imi cer scuze pentru firea mea acida. Pentru pretentiile prea mari de la tine,desi,nu stiu nici eu exact ce vreau.
Scurtez brusc, pentru ca ma simt marcata de toate aceste amintiri rascolite,de micile dileme ce trebuie discutate.
Inchei prin ati spune cat de mult te iubesc. Ai grija de tine,mica mea surioara![ti-am explicat ca asa te consider,cand te sufocam cu grijile mele uneori exagerate.]
Cu drag,
a ta eterna prietena.
a ta eterna prietena.







Un comentariu:
Multumesc..
Trimiteți un comentariu