joi, 1 octombrie 2009

Ariditate.

Inceput de octombrie,
Cu frunze cazande pe jos,
Uscate toate,arse...
Copacii raman iar goi.

Potecile colorate de pasii nostrii,
Astazi sunt ude si posomorate.
Orasul tot e-o non-culoare.
Ma plimb prin gerul sufletului.

In locurile unde noi stateam,
Astazi sunt doar umbre.
Si doar ecoul glasurilor noastre se aude,
Cand vantul se izbeste de copaci .

Pe aceasta foaie de hartie cerneala aluneca incet,
Scriind randuri dedicate tie,mie,ei...
Acopar golurile sufletului prin cuvinte,
Iar pe cele ale trupului prin haina ta…

4 comentarii:

Anonim spunea...

superb :x . handreea :)

Unknown spunea...

E doar un mod de a ma exprima.

Unknown spunea...

Nu-mi vars "frustarea", ci doar niste nervi de moment,sau doar pentru ca ma plictiseam.
Si cu remediatul situatiei,asta e treaba mea,se va intampla candva,dar nu stiu cand. Nu prea exista,deocamdata,vreo situatie.
Si in legatura cu compunerea,multumesc.Ar trebui sa fi de acord in toate privintele,toate chestiile,pentru ca m-am caracterizat pe mine,nu pe altcineva;)).
Anyway,e o prostie pentru psihologie.
Si in legatura cu poezia ta,e frumoasa, recunosc ca nu prea am inteles-o,pentru ca nu prea am timp acum sa o citesc in detaliat, dar la prima vedere,e frumoasa.
Felicitari.

Anonim spunea...

inspirationala ;))
good jobb andreea :> >:D<