luni, 25 mai 2009

Aspersiune...


Iubitule,eu hoinaresc pe acest meleag al vietii,
Te caut dar nu te gasesc,suspin adanc si inaintez .
Picioarele-mi misc alene pe pamantul prea uscat,
O ploaie atat imi mai doresc,si tu in ea.

Iubitule,eu te astept,plimbandu-ma in desert.
Ma infierband in soare,ma arde pe spinare.
Astept sa vii cu ploaia si sa ma salvezi,
Astept sa ploua în culori pe cer.

Iubitule,a mai trecut o zi din existenta noastra,
O zi pierduta fara rost,dar poate va avea si un folos.
O zi doreste s-o urmeze pe precedenta ce-a trecut,
As vrea ca timpul sa stagneze,s-o iau de la-nceput.

Iubitule,m-a obosit aceasta lupta acerba cu morile de vant,
Dar iata ca pe cer se infiripa doi nori in forma unei inimii
Urmati fiind de alti vapori de apa,formand un lant de nori.
Mi-e dor si astept sa ploua cu tine peste mine.

Iubitule,intr-un tarziu si ploaia a venit,
Ea fara tine,tu fara ea,departe undeva.
Te-astept la urmatoarea ploaie,poate ,poate iti amintesti
Ca imi lipsesti enorm si te astept sa te intorci.

Un comentariu:

Kim spunea...

ploua ploua ...
dushk sta in roua ...

ploua cu soare ...
dushk vrea mancare ...

ploua cu vise ...
dushk adormise ...

:))
1 minut :))

te-am pupat pirando :*

p.s. puteam sa continui la infinit cu rimele astea de 2 bani :))