sâmbătă, 11 aprilie 2009

Tentativa de cunoastere


Pasesc pe strada mai alene,
Pierduta-n gandurile mele.
Iubesc,urand ceea ce sunt.
Urasc,iubind ceea ce simt.

Sunt modelata de contrast,
Un ying-yang adevarat.
Pricipiile ma guverneaza,
Rutina ma incarunteaza.

Inteleapta-n imaturitatea mea,
Simpla in complexitatea mea.
Hoinaresc in labirintul vietii,
Drogandu-ma cu nebunie.

Iubirea-mi este interzisa.
Sunt o confuza sentimentalista.
Din lumea mea perfecta de cristal,
Mai evadez atrasa temporar...

Atrasa de persoana ta,
O entitate mistica Ce ma innebuneste.
Ar trebui sa te iubesc,
Caci asa mi-e scris in filele vietii.

...

Niciun comentariu: