
Mie dor…mie dor si mor…
Mie dor de tine,
Mie dor de noi,
Un “noi” ce nu a existat.
Eu te-am iubit enorm.
Tu, m-ai abandonat.
Mie dor de tine,
Mie dor de noi,
Un “noi” ce nu a existat.
Eu te-am iubit enorm.
Tu, m-ai abandonat.
De ce ai plecat?
Cui m-ai lasat?
De ce ma minti?
Si nu m-alinti?
De ce n-auzi tu ruga mea?
De ce nu-mi stergi tu lacrima?
De ce esti rau si nu-mi vorbesti?
De ce ma cauti ca sa ma ranesti?
Prin nepasarea ta
Si lista poate continua
Cu multi “De ce?” fara raspuns
Dar oare cand iti va pasa
Ca ai o fiica?
Si oare cand vei obosi
Sa ma ignori?
Dar te-ai obisnuit...
Sa traiesti intr-o lume fara mine.
Cand, poate ,totul ar fi fost mai bine,
Alaturi de mine.
Dar va sosi si ziua mea,
Ziua-n care te voi ancheta.
Si-o sa-mi raspunzi tu drept atunci
Ce vraji ti s-au facut,
De m-ai parasit
Cand cel mai mult
Necesitam un tata
Ce suflet ai avut in tine
Ca sa renunti la mine!
O mogaldeata de 5 anisori.
Nu prea perfecta ,
Nu prea normala,
Dar te iubeam...
Baga de seama
Eram si sunt o Speciala.
O sa te fac ca sa platesti
Si-o sa te doara rau
Si ai sa plangi,
Fiindca o sa-ti para rau.
De ce ai pierdut,
De ce puteai avea,
De batranetea care te-a ajuns
Si nimeni nu te poate ajuta.






Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu